• Odwiedziny wolontariuszy w Domu Dziecka

          • 12 lutego 2024 roku uczniowie ze Szkolnego Kola Wolontariatu wraz z opiekunami złożyli wizytę w Domu Dziecka "Pod Kasztanami” w Siedlcach.

            Celem wyjazdu było przekazanie darów zebranych podczas zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu akcji charytatywnej. Wolontariusze przekazali ubrania, zabawki, maskotki, słodycze.

            Spotkanie z pracownikami i wychowankami Domu Dziecka przebieglo w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali relacji o codziennych radościach i kłopotach wychowanków.

            Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom, którzy włączyli się do tego niezwykle cennego przedsięwzięcia. Wolontariusze obiecali dzieciom, że wiosną ponownie ich odwiedzimy.

            Monika Brewczyńska , Dorota Kamela 

            opiekunowie SKW 

             

          • 80. rocznica Wielkiej Wsypy

          • 23 lutego 2024 roku o godz. 8:00

            W kościele parafialnym p.w. NNMP w Mińsku Mazowieckim
            w 80. rocznicę Wielkiej Wsypy
            zostanie odprawiona Msza Święta w intencji
            Rodziny Sażyńskich – patronów Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce
            oraz ofiar Wielkiej Wsypy i wszystkich niezłomnych żołnierzy walczących w obronie ojczyzny.

             

                                        Uczniowie i grono pedagogiczne
            Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Dziękujemy dzielnym wolontariuszom- uczniom naszej szkoły Anieli i Fabianowi Zalewskim  oraz wszystkim darczyńcom za wsparcie, hojność i wielkie serca!
                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                             Elżbieta Roguska
          • Plastusiowe konkursy

          • Zapraszamy do udziału w konkursach związanych z Marią Kownacką. Szczegóły w regulaminie. 

            Konkursy przeznaczone są dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce. Konkurs recytatorski polega na przygotowaniu recytacji wiersza polskiego autora. Zachęcamy do sięgania po twórczość Marii Kownackiej. Natomiast konkurs fotograficzny polega na wypożyczeniu książki "Plastusiowy Pamiętnik" i wykonaniu zdjęcia prezentującego książkę w ciekawym miejscu. Na laureatów czekają dyplomy i nagrody. 

            Organizatorzy 

            Urszula Mastalerz

            Maria Szach 

          • Sukces biblioteki

          •  

            Projekt Biblioteki Szkolnej znalazł się wśród najlepszych w Polsce w programie Projektanci edukacji. Wygraną jest grant w wysokości 2000 zł, na realizację projektu. Już niedługo biblioteka wzbogaci się nie tylko o wartościowe książki poruszające tematykę uważności, ale także o wyposażenie, które pozwoli stworzyć strefę ciszy, wyciszenia, odpoczynku, a może i azylu od hałasu, zgiełku.

            konkurs

            nagrodzony projekt

            W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy działania. Najpierw lekcje o hałasie. Uczniowie klasy IV i VIII wzięli udział w zajęciach, podczas których dowiedzieli się czym jest hałas, jak wpływa na nasze zdrowie i co zrobić, aby go zniwelować, a tym samym zadbać o siebie. Młodzież zapoznana została z treningiem uważności. Na koniec kreatywne zadanie, aby utrwalić wiedzę o sposobach walki z hałasem. Odbyło się także pierwsze spotkanie grupy projektowej, w skład  której weszli Aga, Amelia, Iga, Amelia, Zuzia, Aniela, Antek, Olek, Julek i Łucja. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o hałasie w szkole, zastanawialiśmy się jak sobie z nim radzić, odbyliśmy też trening uważności.

            Urszula Mastalerz 

             

          • BohaterON- włącz historię!

          • „Chodź odnajdziemy razem ten skarb

            Chcemy lepiej poznać nasz kraj

            Zrobić może to każdy z nas 

            Włączyć historię już czas!”

             

            BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie                  i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. 

            W ramach akcji BohaterON w Twojej Szkole 2023  uczniowie klas I-III , IV-VI, VII-VIII wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości . Nasi aktorzy z klas IV-VIII  przypomnieli polską drogę do niepodległości, na której jednym z przystanków było Powstanie Warszawskie.

            Na przełomie listopada i grudnia w klasach IV-VI , VII-VIII oraz w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia o tematyce patriotycznej, uświadamiające dzieciom ogromną rolę i poświęcenie Powstańców Warszawskich. Uczniowie oglądali dostępne filmy edukacyjne oraz słuchali opowiadań zamieszczonych na stronie www.BohaterONwTwojejSzkole.pl. Młodsi szukali odpowiedzi na pytania - kogo nazywamy bohaterem narodowym, czy można być bohaterem współcześnie? Wspólnie budowali barykady, przeciskali się przez ustawione z ławek kanały, radośnie śpiewali piosenki powstańcze. Starsi dowiadywali się o roznosicielach nadziei, szczurach kanałowych, morowych pannach… Wirtualnie odwiedzili miejsca upamiętniające  powstańczy zryw.  Wspominali i podziwiali tych, którzy swoje  młode życie oddali za Ojczyznę.

            Na każdym etapie edukacyjnym uczniowie wykonywali kartki dla Powstańców. Następnie na stronie internetowej https://wpis.dumnizpowstancow.pl/ zamieściliśmy zdjęcie przygotowanych  kartek oraz wyraziliśmy wdzięczność Bohaterom Powstania Warszawskiego za ich  odwagę i poświęcenie oraz zapewniliśmy ich o naszej pamięci.
            https://wpis.dumnizpowstancow.pl/mapa?id=9ad0587c-56ee-4f93-9eb3-a88cc0ca39c9.

            Cel akcji BohaterON w Twojej Szkole 2023 - upamiętnienie 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnowanie pamięci o uczestnikach tego wydarzenia - został osiągnięty. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły podczas zajęć wykazali się dużą kreatywnością w zgłębianiu  wiedzy o Powstaniu Warszawskim.

            W podziękowaniu za zaangażowanie i aktywny udział w akcji otrzymaliśmy dyplom oraz grę edukacyjną Cenzura.

                                                                                                                        Małgorzata Komorowska

            Bohateron-dyplom-szkola-podstawowa-im.-rodziny-sazynskich-w-starej-niedzialce(1).pdf

             

             

          • Biblioteczne konkursy


          • Za kilka dni ferie, jeśli nie masz pomysłu co robić, jak wykorzystać wolny czas, biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach. Pierwszy z nich skierowany jest do dzieci i rodziców przedszkola i szkoły podstawowej. Konkurs czytelniczy "Bajkowe szycie" polega na uszyciu, wydzierganiu postaci z bajki. Pomocne mogą okazać się pozycje dostępne w bibliotece, a zakupione w ramach NPRC. Drugi konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów klas IV-VIII i polega na narysowaniu postaci z bajki inspirowanej mangą lub anime, tu także mamy książki, które mogą być pomocne. Konkursy trwają do 2.02.2024 r., a nagrodami są książki i przybory szkolne zakupione w ramach NPRC oraz gadżety, które otrzymaliśmy jaką nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Zwiadowcy są światu potrzebni". Regulamin konkursów dostępny w szkole, w bibliotece. 

            Kilka dni temu biblioteka otrzymała przesyłkę, a w niej nagrodę za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Zwiadowcy są światu potrzebni". Nagrodą są 3 książki, które już niedługą będę dostępne oraz gadżety związane z serią Zwiadowcy.

            Urszula Mastalerz

          • Nowoczesna biblioteka szkolna

          • Wraz z Nowym Rokiem wprowadzamy zmiany, a biblioteka wchodzi w XXI wiek. Biblioteka szkolna stała się również biblioteką wirtualną MOL NET+. Dzięki temu katalog biblioteki jest dostępny o każdej porze i z każdego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu, a uczniowie mają możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, na którym znajdują się między innymi informacje o terminie zwrotu wypożyczonych książek oraz możliwość rezerwacji książek.

             

            • Pod tym linkiem znajduje się dostęp do katalogu biblioteki szkolnej. 

              katalog biblioteki

               

              Instrukcja obsługi

              Spis treści

              Informacje ogólne

              OPAC to publicznie dostępny katalog biblioteki przeznaczony dla jej czytelników.

              Na stronie głównej witryny znajdziesz wyszukiwanie oraz top-listy przedstawiające popularne tytuły (listy są aktualizowane codziennie).

              Na górze znajdziesz nawigację, a w niej:

              Po zalogowaniu otrzymujesz dostęp do dodatkowych funkcji związanych ze swoim profilem (historia i bieżące wypożyczenia, lista zaległości). 

              Wyszukiwanie

              Do wyszukiwania w katalogu OPAC służy jedno pole wyszukiwawcze. Podczas wprowadzania poszukiwanej informacji system generuje automatyczne podpowiedzi. Po wprowadzeniu w pole wyszukiwania informacji kliknij ikonkę z lupą lub naciśnij na klawiaturze komputera Enter. Wybranie poszukiwanego hasła z listy podpowiedzi spowoduje wykonanie automatycznego wyszukiwania.

              Możliwe jest zawężenie listy z wynikami wyszukiwania. Aby wykonać to:

              Naciśnięcie ikonki lupy bez wprowadzania hasła do wyszukania spowoduje pojawienie się listy wszystkich tytułów dostępnych w księgozbiorze biblioteki.

              Filtrowanie wyników

              Katalog Online pozwala na filtrowanie listy wyników wyszukiwania tak abyś mógł szybciej dotrzeć do poszukiwanego dzieła. Dostępne filtry wyszukiwawcze to:

              Można korzystać z kilku filtrów wyszukiwawczych jednocześnie. Wybrane przez Ciebie filtry są widoczne ponad listą wyników wyszukiwania.

              Widoczna cyfra przy filtrze informuje o liczbie opisów bibliograficznych powiązanych z danym filtrem.

              Opcja „Pokaż więcej” umożliwi zaprezentowanie większej liczby haseł w filtrach.

              Zestawienia

              Zestawienie to lista zawierająca tytuły książek, filmów, audiobooków itp. dotyczących jendego wspólnego tematu np. Kultury Japonii. Zestawienia są przygotowywane i publikowane w katalogu online przez bibliotekarzy. 

              Kliknięcie wybranego tytułu zestawienia spowoduje prezentację jego zawartości czyli wszystkich powiązanych z danym zestawieniem opisów bibliograficznych. Lista opisów jest stronicowana, przechodzenie do kolejnej strony jest możliwe poprzez korzystanie z opcji wyboru konkretnego numeru strony lub z przycisków „Poprzednia” i „Następna”.

              Kliknięcie na tytuł zawarty w zestawieniu pozwoli na obejrzenie całego opisu bibliograficznego oraz ewentualne zarezerwowanie dostępnego egzemplarza.

              Logowanie i rejestracja

              JAK ZALOGOWAĆ SIĘ DO KATALOGU BIBLIOTEKI?

              Aby móc zalogować się na swoje konto w katalogu, musisz najpierw podać swój adres e-mail osobie pracującej w bibliotece. Mail ten będzie Twoim loginem.

              Potem wystarczy kliknąć w ikonkę kluczyka w prawym górnym rogu i zalogować się lub ustawić swoje hasło.

              JAK ZMIENIĆ LOGIN?

              Loginu (adresu mailowego) przypisanego do konta bibliotecznego nie można zmienić samodzielnie. Musisz podać nowy adres e-mail, którym chcesz się logować osobie pracującej w bibliotece.

              Po zmianie maila przez bibliotekę ustaw nowe hasło tak jak poprzednio.

              Profil użytkownika

              „Twoje konto” zawiera wszystkie dane dotyczące Twojego konta bibliotecznego. Informacje te są dostępne po zalogowaniu się.

              „Twoje konto” zawiera następujące karty:

              Rezerwacje

              Rezerwacji podlega egzemplarz wybranego tytułu. Aby wykonać rezerwację musisz zalogować się, wyszukać interesujący Cię tytuł, a następnie przejść do listy egzemplarzy gdzie widoczny jest przycisk „Rezerwuj”.

              Rezerwacja jest możliwa tylko wtedy, gdy system rezerwacji w danej bibliotece jest aktywny oraz gdy wybrany egzemplarz jest dostępny.

              Status Twojej rezerwacji, jak i termin jej wygaśnięcia będzie widoczny w Twoim koncie.

              1. Informacje ogólne
              2. Wyszukiwanie
              3. Filtrowanie wyników
              4. Zestawienia
              5. Logowanie i rejestracja
              6. Profil uzytkownika
              7. Rezerwacje
              8. Link do zestawień utworzonych przez bibliotekę,
              9. Przycisk pomocy (uruchamia krótki przewodnik po zawartości danej podstrony),
              10. Przycisk logowania  się,
              11. Wybór języka witryny.
              • przed uruchomieniem wyszukiwania - wybierz jeden z indeksów wyszukiwawczych: „Wszędzie”, „Autor”, „Tytuł” lub „Temat” (dostępnych obok ikonki lupy),
              • po uruchomieniu wyszukiwania - za pomocą tzw. facetów (filtrów) znajdujących się po lewej stronie listy wyników.
              • Rodzaj dokumentu
              • Autor
              • Temat
              • Wydawca
              • Rok wydania
              • Jeśli logujesz się po raz pierwszy za pomocą tego e-maila, kliknij „Załóż konto” i postępuj zgodnie z prezentowanymi wskazówkami. To umożliwi ustawienie hasła dla Twojego konta.
              • Jeśli masz już ustawione hasło dla tego e-maila, możesz do razu zalogować się do katalogu biblioteki. Dla wszystkich programów w tym systemie logowania możesz używać tego samego loginu i hasła.
              • Profil – czyli Twoje podstawowe dane.
              • Wypożyczenia – Twoje aktualne wypożyczenia.
              • Zaległości – lista Twoich zaległych tytułów.
              • Rezerwacje – lista zarezerwowanych przez Ciebie tytułów.
              • Historia wypożyczeń – lista wszystkich wypożyczanych przez Ciebie tytułów.
          • Słodkie spotkanie

          • W połowie grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się słodkie spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem autorem książek o niesfornym kocie Cukierku. W spotkaniu wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych, a także uczniowie klas I-III. W takcie spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z powstaniem książek, poznali tajniki pisarza, a także mieli możliwość wysłuchania fragmentu książki, który odczytał sam autor. Dużo radości sprawiła uczniom możliwość zadawania pytań. Pan Waldemar Cichoń opowiedział uczniom, co skłoniło go do napisania książki, jak wygląda dzień pisarza, co najbardziej lubi w swojej pracy. Na koniec chętni uczniowie mogli zakupić książki z dedykacją.

            Spotkanie autorskie współorganizowała Katarzyna Parol, Maria Szach, Marzena Wnuk, Agnieszka Zdanowicz, Elżbieta Wójcicka, Elżbieta Roguska i Urszula Mastalerz. Dziękuję za pomoc i zaangażowanie.

          • Wyniki konkursu ”Niedziałkowe love”

          •  

                  W dniu dzisiejszym nastąpiło długo wyczekiwane przez uczniów ogłoszenie wyników konkursu. Otrzymaliśmy bardzo dużo ozdób świątecznych i stoików, wszystkie były przepiękne i niezmiernie trudno było wyłonić te najpiękniejsze. Po burzliwych konsultacjach jury wybrało trzy prace, które zajęły miejsce na „podium”. Przyznaliśmy również bardzo wiele wyróżnień, ponieważ prace były tak piękne, że nie mogliśmy ich zostawić bez nagród.

            Oto wyniki:

            I miejsce – Julia Zawisza

            II miejsce – Mikołaj Rokicki

            III miejsce – Kornelia Jaglińska

            Wyróżnienia:

            Marianna Wieczorek

            Amelia Sieradzan

            Jakub Wardzyński

            Antonina Kosim

            Anstazja Mytroha

            Ignacy Sieradzan

            Dawid Szymański

            Zuzanna Wójcik

            Magdalena Mistewicz

            Emilia Salwa

            Serdecznie gratulujemy!

          • Spotkania z muzyką

          • Biblioteka Publiczna Gminy Mińsk Mazowiecki zs. w Stojadłach oraz Filharmonia Narodowa zapraszają na koncert edukacyjny "Podróż przez cztery żywioły" - flet, akordeon, gitara, perkusja.

             

            Koncert odbędzie się 8 stycznia 2024 r. o godz. 13:40 w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce.

             

          • Mikołajkowa wycieczka

          • Uczniowie klasy IV i V pojechali w dniu 20 grudnia do Warszawy na wycieczkę z okazji Mikołajek. 

            Uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego w Hangarze 646 pod okiem instruktorów, którzy dbali o to, aby poprawnie były wykonywane ćwiczenia i żeby dzieci prawidłowo korzystały z atrakcji.

            W Manufakturze Cukierków osobiście przekonali się jak masa cukrowa zyskuje aromat, kolor, a w końcu formę niezwykłych łakoci.  Spróbowali swoich sił i stworzyli podczas warsztatów niezwykłe, niepowtarzalne lizaki.

          • Życzenia

          • Niech czas Bożego Narodzenia będzie pełen ciepła, radości i wytchnienia od codziennego pędu.

            Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

    • Kontakty

        • Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce
        • Telefon
        • (+48) 794 021 304
        • Adres szkoły
        • Stara Niedziałka, ul. Mazowiecka 154, 05-300 Mińsk Mazowiecki
          Poland