• Wizyta w Schronisku dla zwierząt

• Już kolejny raz uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z wizytą do schroniska dla zwierząt  Na Paluchu w Warszawie. Celem wizyty  było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć niesienia omocy skrzywdzonym czworonogom.

Uczniowie wraz z opiekunami przekazali zebrane dary, w których znalazły się: sucha i mokra karma, koce oraz inne potrzebne artykuły.

Podczas wizyty uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po obiekcie. Dzięki przewodnikowi dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne, dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska czy do adopcji. Pracownicy schroniska zachęcali młodzież do zaangażowania się w pracę wolontariacką na rzecz zwierząt.

Wszystkim, którzy wsparli tę piękną inicjatywę zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt z całego serca

DZIĘKUJEMY!

Dorota Kamela, Monika Brewczyńska

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

• Debata ekspercka z udziałem naszej uczennicy

• Internet, choć stanowi niesamowite źródło wiedzy i możliwości, niesie ze sobą również liczne zagrożenia, szczególnie dla najmłodszych użytkowników. Tematyka bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci stała się jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata cyfrowego.

19.09 nasza uczennica Karolina Gil z klasy VII a wzięła udział w debacie eksperckiej zorganizowanej przez NASK na temat spostrzeżeń dotyczących tematu smartfonów w szkole oraz sharentingu. Karolina i jak inni uczniowie z całej Polski wypowiedzieli się na temat korzyści, zagrożeń płynących z korzystania z telefonów komórkowych, odnieśli się także do kwestii zamieszczania przez rodziców zdjęć dzieci w sieci. Głos naszej uczennicy był także słyszany podczas 18 Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie, kiedy to reprezentanci debaty eksperckiej zabrali głos na temat Czy zakazać smartfonów w szkole?

W trakcie konferencji poruszane były również kwestie związane z przyszłością ochrony dzieci i młodzieży w sieci. Rozwój nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, rzeczywistość rozszerzona stwarza nowe możliwości, ale i zagrożenia. Eksperci debatowali nad tym, jak dostosować istniejące rozwiązania oraz regulacje prawne do dynamicznie zmieniającego się środowiska cyfrowego. Podczas konferencji zaprezentowane zostały materiały kampanii Domowe Zasady Ekranowe.

Dzięki udziałowi w konferencji biblioteka szkolna wzbogaciła się w książkę, gry planszowe, plakaty i materiały edukacyjne.

Zapraszam do zapoznania się z Domowymi Zasadami Ekranowymi.

• Profilaktyka logopedyczna w przedszkolu

Co tydzień, w czwartki przedszkolaki biorą udział w grupowych zajęciach logopedycznych.

Ich celem jest:

• kształtowanie funkcji słuchowych,
            •  stymulowanie umiejętności językowych
            • zwiększenie zasobu słownictwa czynnego i biernego,
            • doskonalenie pamięci,
            • nauka prawidłowego oddychania  i usprawnienie narządów artykulacyjnych
            • poprawa artykulacji
            • doskonalenie pamięci i rozwijanie ciekawości świata.
          • Dzień Chłopaka w klasach pierwszych

Dzień Chłopaka to wyjątkowa okazja, aby docenić i uhonorować młodych mężczyzn w szkole. Uczniowie  klas pierwszych świętowali ten dzień wspólnymi ciekawymi zajęciami i zabawami, które nie tylko urozmaiciły szkolną rutynę, ale także zintegrowały zespół i pomogły stworzyć pozytywną atmosferę.