• Projekt pt. „Inny język to inne spojrzenie na życie" Erasmus+

Opis Programu Erasmus+

Ogólne informacje o Programie Erasmus+

Opis celi oraz programu Erasmus+ w naszej szkole

A szkoła od zawsze mierzy się z wyzwaniem wyrównywania szans edukacyjnych wśród uczniów z obszarów wiejskich, z często ciężką sytuacją materialną, do szkół miejskich. Staramy się zapewnić naszym uczniom naukę na najwyższym poziomie, lecz ogromny wpływ na młodzież ma otoczenie, w którym się wychowują, przebywają, zamieszkują. Brak dostępu poza szkołą do miejsc kulturowych oraz edukacyjnych w Starej Niedziałce, takich jak teatry, kina czy też szkoły językowe i kluby sportowe, nie wspomaga naszej młodzieży w podnoszeniu kluczowych kompetencji.  Duża część naszych uczniów pomimo swoich zdolności oraz chęci zdobywania nowej wiedzy, nie ma możliwości rozwijania swoich pasji, pogłębiania umiejętności

Ponadnarodowa mobilność uczniów byłaby dla nich ogromną szansą na lepszy start. Zdobywanie nowych doświadczeń, tak pozytywnie oddziaływujących na młodzież, podniosłaby samoocenę oraz „pchnęło ku lepszemu. Udział w programie Erasmus+ pogłębi znajomość języka angielskiego, poprzez praktyczne wykorzystanie go w kontaktach z rówieśnikami hiszpańskimi. Zachwycająca Sewilla zaskoczy ich swoimi zabytkami, których bez programu mogą nigdy nie zobaczyć na żywo. Wyjazd będzie miał pozytywny wpływ na uczniów z Polski i z Hiszpanii szkołę oraz nauczycieli pełniących rolę opiekunów, którzy wymienią się doświadczeniami i praktykami z kadrą hiszpańską.

Szkoła Podstawowa im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce pragnie umożliwić swoim uczniom lepszą przyszłość, zwiększyć ich konkurencyjność na ryku pracy i rozwinąć ich umiejętności w zakresie uczenia się. Mamy wielu zdolnych uczniów, którzy natrafili na problemy natury materialnej, blokujące im wykorzystanie potencjału edukacyjnego. Erasmus+ zwiększy ich samoocenę, a co za tym idzie staną się pewniejsi w swoich działaniach, a ich praca będzie jeszcze efektywniejsza. Wspólnie z młodzieżą hiszpańską będą realizować podstawę programową. Podczas mobilności wzrosną kompetencje kluczowe oraz językowe u 18 uczniów, które wyrównają ich szanse edukacyjne.