• Wycieczka klasy II i III do Otrębusów

          •  

            Dwudziestego ósmego lutego klasy II i III odwiedziły Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
            w Otrębusach.

            Główni bohaterowie widowiska pt. „Magiczna podróż - piękna nasza Polska cała”: Agnieszka, jej starszy brat Tomek oraz tajemniczy konserwator starych ludowych instrumentów muzycznych – Pan Kajetan, zabrali wszystkich widzów w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Wraz z nimi uczniowie poznali niezwykłe rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe, zwyczaje i tradycje. Mieli również okazję odwiedzić barwne i fascynujące krainy: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów).

            Wycieczka miała na celu nie tylko zapoznanie uczniów z charakterem poszczególnych regionów w Polsce, ale również nauczyć szacunku do polskiej kultury i folkloru.

             

            Elżbieta Roguska i Elżbieta Wójcicka

          • Walentynkowe menu w bibliotece

          • Biblioteka zaprezentowała uczniom walentynkowe menu, w ofercie miłosny film, który przyciągnął spore ilości czytelników do czytelni. Wystawka miłosnych książek, zakupionych w ramach NPRC. Jednak najwięcej radości przyniosły warsztaty tworzenia walentynek, uczniowie, chętnie wykonywali własnoręczne walentynki. W dniu 14 lutego dla odważnych randka w ciemno z książką.

             

            Urszula Mastalerz 

          • Odwiedziny wolontariuszy w Domu Dziecka

          • 12 lutego 2024 roku uczniowie ze Szkolnego Kola Wolontariatu wraz z opiekunami złożyli wizytę w Domu Dziecka "Pod Kasztanami” w Siedlcach.

            Celem wyjazdu było przekazanie darów zebranych podczas zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu akcji charytatywnej. Wolontariusze przekazali ubrania, zabawki, maskotki, słodycze.

            Spotkanie z pracownikami i wychowankami Domu Dziecka przebieglo w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali relacji o codziennych radościach i kłopotach wychowanków.

            Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom, którzy włączyli się do tego niezwykle cennego przedsięwzięcia. Wolontariusze obiecali dzieciom, że wiosną ponownie ich odwiedzimy.

            Monika Brewczyńska , Dorota Kamela 

            opiekunowie SKW 

             

          • 80. rocznica Wielkiej Wsypy

          • 23 lutego 2024 roku o godz. 8:00

            W kościele parafialnym p.w. NNMP w Mińsku Mazowieckim
            w 80. rocznicę Wielkiej Wsypy
            zostanie odprawiona Msza Święta w intencji
            Rodziny Sażyńskich – patronów Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce
            oraz ofiar Wielkiej Wsypy i wszystkich niezłomnych żołnierzy walczących w obronie ojczyzny.

             

                                        Uczniowie i grono pedagogiczne
            Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Dziękujemy dzielnym wolontariuszom- uczniom naszej szkoły Anieli i Fabianowi Zalewskim  oraz wszystkim darczyńcom za wsparcie, hojność i wielkie serca!
                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                             Elżbieta Roguska
          • Plastusiowe konkursy

          • Zapraszamy do udziału w konkursach związanych z Marią Kownacką. Szczegóły w regulaminie. 

            Konkursy przeznaczone są dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce. Konkurs recytatorski polega na przygotowaniu recytacji wiersza polskiego autora. Zachęcamy do sięgania po twórczość Marii Kownackiej. Natomiast konkurs fotograficzny polega na wypożyczeniu książki "Plastusiowy Pamiętnik" i wykonaniu zdjęcia prezentującego książkę w ciekawym miejscu. Na laureatów czekają dyplomy i nagrody. 

            Organizatorzy 

            Urszula Mastalerz

            Maria Szach 

          • Sukces biblioteki

          •  

            Projekt Biblioteki Szkolnej znalazł się wśród najlepszych w Polsce w programie Projektanci edukacji. Wygraną jest grant w wysokości 2000 zł, na realizację projektu. Już niedługo biblioteka wzbogaci się nie tylko o wartościowe książki poruszające tematykę uważności, ale także o wyposażenie, które pozwoli stworzyć strefę ciszy, wyciszenia, odpoczynku, a może i azylu od hałasu, zgiełku.

            konkurs

            nagrodzony projekt

            W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy działania. Najpierw lekcje o hałasie. Uczniowie klasy IV i VIII wzięli udział w zajęciach, podczas których dowiedzieli się czym jest hałas, jak wpływa na nasze zdrowie i co zrobić, aby go zniwelować, a tym samym zadbać o siebie. Młodzież zapoznana została z treningiem uważności. Na koniec kreatywne zadanie, aby utrwalić wiedzę o sposobach walki z hałasem. Odbyło się także pierwsze spotkanie grupy projektowej, w skład  której weszli Aga, Amelia, Iga, Amelia, Zuzia, Aniela, Antek, Olek, Julek i Łucja. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o hałasie w szkole, zastanawialiśmy się jak sobie z nim radzić, odbyliśmy też trening uważności.

            Urszula Mastalerz 

             

      • Kontakty

          • Nazwa szkoły
          • Szkoła Podstawowa im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce
          • Telefon
          • (+48) 794 021 304
          • Adres szkoły
          • Stara Niedziałka, ul. Mazowiecka 154, 05-300 Mińsk Mazowiecki
            Poland