• Laboratoria Przyszłości - rozwój uczniów. Okres I roku szkol. 2023/2024

02.01.2024 16:16

Część 1.

Pomoce pozyskane w ramach programu Laboratoria Przyszłości  pozwalają uatrakcyjnić zajęcia szkolne oraz zajęcia pozalekcyjne np. świetlicowe. Tablice multimedialne Kompetencje Praktyczne i Techniczne wykorzystywane są na lekcjach techniki w kl. 4-6. Pozwalają uczniom w sposób atrakcyjny – interaktywny rozwiązywać i rozumieć problematykę techniczną oraz z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzieci z klasy 4 miały możliwość wypróbowania oraz nauki użytkowania  okularów ClassVR . Poznały zagadnienia z zakresu technologii VR. Poznały zasady działania, obsługi i BHP. W pierwszym okresie uczyliśmy się poruszania w wirtualnej przestrzeni. Sprzęt audio – video wykorzystywany był do dokumentowania naszego życia szkolnego np. Pasowanie na Ucznia, Narodowe Czytanie, Dobre z Lasu, Mazowiecki Piknik Bezpieczeństwa, działalność biblioteki, świetlicy itp.

• Podróże małe i duże z Laboratoriami Przyszłości

30.06.2023 14:17
      Czerwiec 2023 r.

Zbliżają się wakacje. Marzymy o podróżach. Dzięki okularom VR uczniowie mogli w rozszerzonej rzeczywistości zwiedzać wymarzone miejsca na całym świecie. Podczas zajęć szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Jak zaplanować bezpieczną  podróż i wycieczkę?” W klasie czwartej odbyła się lekcja pokazowa z jęz. angielskiego z wykorzystaniem okularów VR. Jej tematem były najpiękniejsze miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Jak zwykle niezwykle przydatne okazały się tablice multimedialne Laboratoria Przyszłości Kompetencje Techniczne i Praktyczne. Uczniowie poznawali zagadnienia z zakresu zdrowego żywienia oraz elektroniki. Dzięki Drukarce 3D dziewczęta wykonywały nowe elementy do wykonywania wakacyjnej biżuterii.

355861179_6490664651018566_2631591204560056234_n.mp4

• Z elektroniką na TY!

29.06.2023 22:01
      Maj 2023 r.

Maj poświęcony był podsumowaniu pracy z zestawami BeCreo. Uczniowie budowali układy elektroniczne z oparciu o zaproponowane lekcje, poznając kolejne tajniki elektroniki. Chętni uczniowie pracowali ze stacją lutowniczą. Rozpoczęli od dokładnego zapoznania się z instrukcją oraz zasadami BHP. Lutownica wykorzystywana była do rozlutowywania i lutowania elementów na płytka elektronicznych. Dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości młodzież mogła praktycznie przećwiczyć pracę z elementami elektronicznymi w tym z mikrokontrolerami. Na bieżąco wykorzystywano pozostały sprzęt min. podczas zajęć świetlicowych oraz z techniki.

355454777_6408899319177051_470019836830483418_n.mp4

355458750_6392189784197005_8766289331445172520_n.mp4

• Pierwsze doświadczenia drugoklasistów z okularami VR

30.05.2023 09:15
      Kwiecień 2023

Przyszedł czas na włączenie najmłodszych dzieci do pracy z okularami VR. Po dokładnym omówieniu bezpieczeństwa i działania sprzętu drugoklasiści rozpoczęli swoją przygodę z okularami VR, które szkoła pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci odbywały wirtualne wycieczki po najpiękniejszych miejscach świata. Największą popularnością cieszył się spacer po Wielkim Murze Chińskim oraz zwiedzanie wnętrza piramidy Cheopsa. W różnych grupach wiekowych odbyły się zajęcia związane z Dniem Ziemi. Uczniowie korzystali z programu „Ekologiczny dom”. Dzięki sprzętowi do nagrywania obrazu i dźwięku nasza szkoła wzięła udział w V OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MULTIMEDIALNYM „REKLAMA MOJEJ SZKOŁY”. Sprzęt został wykorzystany w przygotowaniu młodzieży do     Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. „ Gmina Mińsk Mazowiecki w obiektywie”.

Film "Reklama mojej szkoły"

Reklama_mojej_szkoly.mp4

• Wiosna z Laboratoriami Przyszłości

28.04.2023 15:39

Marzec

Wiosna kojarzy się z kolorami i radością. Dzięki zajęciom z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości mogliśmy lepiej poczuć wiosenny nastrój. Uczniowie wykorzystali druk 3D do wykonywania elementów wiosennych ozdób. Odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii i zawieszek do kluczy  z wykorzystaniem zaprojektowanych oraz wydrukowanych  elementów. W szkole i w przedszkolu zorganizowano wiosenną sesję fotograficzną. Była to akcja charytatywna, z której dochód przekazany został na dofinansowanie budowy placu zabaw dla przedszkola. Tablice multimedialne pomogły uczniom z kl. VII zrozumieć tajniki tworzenia procedur i zapisywania ich przy za pomocą schematów blokowych.