• Wizyta Szkolnego Koła Wolontariatu w Domu Dziecka w Falbogach

• 28 marca 2023 r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odwiedzili Dom Dziecka w Falbogach. Przekazali podarunki dla podopiecznych.
            Pod opieką dyrektora ośrodka jest 20 wychowanków. Wychowankowie są w wieku od 5 do 20 lat. Przekazaliśmy dary. Pani dyrektor zaprosiła nas na kilkuminutową rozmowę, która trwała ponad godzinę. Jest to człowiek o wielkim sercu i ogromnej chęci pomocy swoim podopiecznym. Było to słychać w jej głosie i historiach, które nam opowiedziała. Nasi uczniowie spędzili niezapomniane chwile z wychowankami z domu dziecka. Nie sposób opisać tego w krótkiej notatce, mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie
            .

Dorota Kamela

• OD PIÓRA Z MILUSINA DO DŁUGOPISU 3D

• 15 marca klasa VIA była na wycieczce w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz w Muzeum Narodowym w Warszawie. W Sulejówku uczniowie odwiedzili dom Marszałka, zwany "Milusinem", a następnie obejrzeli eksponaty zgromadzone na wystawie Muzeum, które zachwycało nowoczesną architekturą. Pani przewodnik zwróciła uwagę na przedmioty codziennego użytku. Okazało się, że w ciągu stu lat wszystkie zmieniły swój wygląd. Uczniowie zobaczyli pióro i okulary Józefa Piłsudskiego. Usłyszeli jego głos.

Po obejrzeniu ekspozycji szóstoklasiści poszli do sali edukayjnej, gdzie zaprojektowali okulary, narysowali je długopisem 3D, a następnie odkleili od kartki i włożyli na nosy.

W Muzeum Narodowym zachwyt wzbudzały mumie. Wszystkich zadziwił fakt, że do mumifikacji jednej osoby zużywano 365 metrów bandaży. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się obraz Jana Matejki pt. "Bitwa pod Grunwaldem". Niektórzy zapamiętali portret kobiety w sukni ślubnej, na której wyhaftowano dziesiątki scen z polowania.

Było ciekawie.

J. Jackiewicz-Szuba

• Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj

•      16 marca w ramach Ogólnopolskiej Kampanii ,,Bezpieczny Przejazd- zatrzymaj się i żyj” w naszej szkole gościliśmy pracowników Polskich Kolei Mazowieckich. Na spotkaniu dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się na obszarach kolejowych. Dowiedziały się jak wygląda praca na kolei. Pracownicy straży zaprezentowali dzieciom swoje umundurowanie oraz  niezbędne akcesoria. Duże zainteresowanie wzbudził towarzysz naszych gości.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali  upominki w formie książeczek oraz gier planszowych.

• Puchar

• Miło nam poinformować, że po podsumowaniu wyników klasyfikacji w I semestrze roku szkolnego 2022/2023 Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa  IV a.

Gratulujemy 😊

• Dzień Kobiet w klasie II

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  Co roku z okazji tego wyjątkowo miłego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.

Dzień Kobiet w klasie drugiej był bardzo uroczyście obchodzony. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni.  Nauczycielom i koleżankom wręczyli tulipany. Oczywiście były też życzenia i tradycyjne  „ Sto lat”. Potem wspólnie z opiekunami uczniowie wyjechali do pizzerii Pasja w Siennicy. Podczas warsztatów każdy samodzielnie wykonał pizzę, którą później mógł skosztować w miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy, a dziewczynki dodatkowo tulipany i słodkości.

Po raz kolejny  Dzień Kobiet został spędzony bardzo radośnie.

Elżbieta Roguska

• Akcja charytatywna "Ogarek dla Ukrainy"

Szkolny Klub Wolontariatu nie ustaje w działaniach. Tym razem wyszliśmy na przeciw potrzebom obywateli Ukrainy, którzy zmagają się z brakiem prądu w wielu miejscach. Dni nadal krótkie, więc postanowiliśmy pomóc. Zorganizowaliśmy zbiórkę ogarków i świec, które przekażemy w ręce wolontariuszy. Materiały trafią na Ukrainę, gdzie zostaną przetopione na ich potrzeby i pomogą oświetlić domy w długie, ciemne wieczory.

Dziękujemy za pomoc w zbiórce i ofiarowane dary

Monika Brewczyńska

• Mistrz Sudoku

• Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu powiatowego "Mistrz Sudoku" zakwalifikowali się:

Martyna Lipińska

Krystian Rynk

Rafał Lisowski.

Do tego etapu dostało się 50 uczniów z całego powiatu z najwyższym wynikiem.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie, który odbędzie się dnia 24 marca 2023 r. o godzinie 9:00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Mińsku Mazowieckim ul. Dąbrówki 10.