Czas karnawału to znakomita okazja, by uzmysłowić dzieciom i młodzieży, że zabawa bez papierosów, alkoholu i narkotyków nie tylko jest możliwa, ale jest dużo lepsza. Zażywanie takich substancji może bardzo popsuć zabawę i relację z innymi ludźmi, a nawet doprowadzić do tragedii. Animatorzy wcielając się w kosmitów z innej galaktyki w przyjemny i zabawny sposób pokazali czego należy unikać i czym zastąpić używki. A wszystko to pod hasłem : Bajeczne animacje.

19 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w przepiękną salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Kiedy czas balu dobiegł końca, dzieci z żalem opuściły salę i udały się na słodki poczęstunek.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas wspaniałej zabawy.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tak wspaniałej zabawy.

Wychowawcy klas I-III

• Program Szkoła Szkole

• Program Szkoła Szkole jest odpowiedzią Caritas Polska na dramatyczną sytuację humanitarną w Syrii. Szczególnie dzisiaj, kiedy nasze oczy skierowane są na przede wszystkim naszego sąsiada, Ukrainę, nie możemy zapomnieć o wsparciu innych regionów świata ogarniętych wojną.

Jest to inicjatywa objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Pismo_Pani_Minister_M._Machalek.docx​​​​​​​

• Wspólne kolędowanie

• Dnia 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole uczniowie klas VIIIa oraz IV pod opieką pani katechetki przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przez wspólne kolędowanie połączone z utworami literackimi i rozważaniami przypomnieliśmy sobie, jakie jest znaczenie nadchodzących Świąt i tradycji z nimi związanych. Podjęliśmy refleksję skąd wypływa nasza radość i jak powinniśmy okazać wdzięczność Bogu za dar Narodzenia Syna Bożego. Zostały także przekazane życzenia świąteczne przez uczennicę oraz Panią Dyrektor.