• Informujemy, że 28 lutego 2023 roku rozpoczął się dodatkowy termin naboru wniosków do projektu ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2022/2023. Rejestracja wniosków na stronie internetowej www.stypendia.oeiizk.waw.pl jest aktywna w terminie od 28 lutego do 7 marca 2023 roku.

Zarejestrowane, wydrukowane i podpisane dokumenty wraz z załącznikami należy przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w terminie do 20 marca 2023 roku (decyduje data wpływu). Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się w Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów liceów ogólnokształcących w Województwie Mazowieckim w roku szkolnym 2022/2023, który stanowi załącznik do niniejszego pisma oraz jest dostępny na stronie internetowej projektu, w  zakładce Dokumenty.

W pierwszym terminie zarejestrowanych zostało o około 10% wniosków mniej , niż możliwych do przyznania stypendiów. Zwracam się z prośbą o przekazanie informacji o dodatkowym terminie naboru wniosków zdolnym uczniom w Pani/ Pana szkole, ze szczególnym uwzględnieniem tych którzy nie skorzystali z rejestracji w pierwszym terminie.

Tresc_pisma_2696698(1).docx

Regulamin_22_23(1).pdf

• Światowy Dzień Walki z Depresją

Z okazji światowego dnia Walki z Depresją, Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie serdecznie zapraszają na szkolenie Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim, które odbędzie się w formule on-line w dniu 15 marca 2023 w godzinach 10.00 -12.00.

Podczas wykładów, które wygłoszą dr n. med. Agnieszka Kałwa oraz dr n. med. Lidia Popek uzyskają Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania m.in. dotyczące objawów depresji oraz sposobów jej zapobiegania i leczenia.

Szkolenie adresowane jest do  nauczycieli i rodziców.

Link do logowania (zapisu) na szkolenie on-line (aktywny do 10 marca 2023 r.): http://kuratorium.waw.pl/formularz-rejestracyjny-walka-z-depresja

Link do transmisji (dla osób zarejestrowanych na szkolenie) będzie aktywny w dniu konferencji, tj. 15 marca 2023 r.: https://youtube.com/live/8CBO_LQrbwY?feature=share Z

• 79. rocznica Wielkiej Wsypy

•        17 lutego 2023 roku minie kolejna rocznica Wielkiej Wsypy. 79 lat temu Niemcy aresztowali 64 osoby z Mińska Mazowieckiego i okolicznych miejscowości. Zatrzymanych przetransportowano do siedziby lotnej kompani policji bezpieczeństwa w Latowiczu, a następnie umieszczono ich w Domu Akademickim przy placu Narutowicza w Warszawie. Po kilku dniach zostali przewiezieni na Pawiak. Wśród aresztowanych była cała rodzina Sażyńskich: pan Stefan, pani Stefania, Czesław, Witold, Tadeusz oraz łączniczka Armii Krajowej – Halina Cudna.

Uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed lat zaplanowano na 10 lutego 2023 roku. Przedstawiciele klas uprzątnęli groby i zapalili znicze. Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział we Mszy Świętej w intencji Rodziny Sażyńskich  oraz w intencji wszystkich Żołnierzy Niezłomnych walczących w obronie Ojczyzny. W szkole zaprezentowano program artystyczny Dziś późno pójdę spać. Kilka chwil wspomnień poświęcono Pani Apolonii Sienkiewicz z domu Pechcin, która od lat odwiedzała naszą szkołę, spotykała się z uczniami i opowiadała o realiach życia oraz walki w czasie II wojny światowej. Pani Pola odeszła na wieczną wartę 20 września 2022 roku. Cześć Jej pamięci!

W tym roku obchodom Wielkiej Wsypy towarzyszyła wyjątkowa refleksja… Jesteśmy świadomi, że czasy, w których żyjemy, wymagają odwagi i poświęcenia. Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, mieszkańcy Turcji i Syrii zmagają się ze skutkami jednej z największych katastrof w dziejach tego regionu. Wolność, niepodległość, poświęcenie dla dobra drugiego człowieka to wartości, które obecnie są szczególnie ważne.

• Konkurs matematyczno-artystyczny

• Zapraszamy do udziału w konkursie matematyczno - artystycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim im. Powstańców Warszawy.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie dowolnego fraktala w formacie A3 dowolną techniką.

Aby wziąć udział w konkursie należy:
            Wykonać pracę plastyczną w formie płaskiej w formacie A3 obrazującą fraktal. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche,pastele olejne, collage). Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, niepublikowanymi wcześniej.

Podać swoje Imię i Nazwisko , telefon swój i rodzica/ opiekuna , imię nazwisko nauczyciela matematyki oraz nazwę szkoły.

Wyrazić zgodę ( zgoda rodzica lub prawnego opiekuna z podpisem – może być zdjęcie kartki na której jest ona napisana) na przetwarzanie i publikację swoich danych osobowych w celach konkursowych.

Zgłosić można MAKSYMALNIE do 3 prac.

Na prace czekamy do dnia 4 marca 2023 r.

• 79. rocznica Wielkiej Wsypy

• 10 lutego 2023 roku o godz. 800

W kościele parafialnym p.w. NNMP w Mińsku Mazowieckim
            w 79. rocznicę Wielkiej Wsypy
            zostanie odprawiona Msza Święta  w intencji
            Rodziny Sażyńskich – patronów Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce
            oraz ofiar Wielkiej Wsypy i wszystkich niezłomnych żołnierzy walczących w obronie ojczyzny.

Uczniowie i grono pedagogiczne
            Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

• Mistrz Sudoku

• W dniu 2.02.2023 odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu "Mistrz Sudoku" dla klasy czwartej.W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów.

Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce   - Martyna Lipińska

II miejsce  - Krystian Rynk

III miejsce - Rafał Lisowski

Gratulacje :-)

Do drugego etapu zostanie zakwalifikowanych 50 uczniów z całego powiatu z najwyższym wynikiem.

W konkursie liczyła się poprawność rozwiązywania łamigłówek i czas wykonania zadania.

Dorota Krzyśpiak - szkolny koordynator konkursu