Zapraszam do udziału w konkursie: uczniów, rodziców i nauczycieli ... TAK DLA RELAKSU :-)
Uczniowi w założeniu konta powinien pomóc rodzic/opiekun.
Uczniowie za udział w konkursie zostaną dodatkowo nagrodzeni na matematyce.
Najważniejsze informacje o konkursie:
1. Udział w konkursie jest bezpłatny
2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020
3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:
ALFA - klasy IV i młodsi
BETA - klasy V i VI
GAMMA - klasy VII i VIII
TEACHER - nauczyciele
OPEN rodzice uczniów uczęszczających do naszej szkoły
4. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
5. Harmonogram
Rejestracja - 29.09-5.10.2020
I ETAP - eliminacje - 5-7.10.2020
Ogłoszenie wyników I ETAPU - 12.10.2020
Finał - 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
Ogłoszenie wyników finału - 18.10.2020, godz. 12:00
6. Jak się ZAREJESTROWAĆ?
Uczestnicy rejestrują się na stronie: wmtday.org/pl/app/contest/register, wpisując otrzymany kod od koordynatora.
Następnie zakładają indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.
7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)
Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00).
Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi.
Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.
Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów.
Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.
8. Przebieg FINAŁU
Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań.
O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.
9. Nagrody
Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego "Tabliczka mnożenia", plecak i piórnik.
Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) - dyplom, plecak i piórnik.
Dziękuję za wspólną zabawę
Dorota Krzyśpiak
Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
28. ROCZNICA ŚMIERCI STEFANII SAŻYŃSKIEJ - PAMIĘTAMY
W czwartek, 10 września, obchodziliśmy 28. rocznicę śmierci Stefanii Sażyńskiej. W tym roku trochę inaczej niż zwykle. Społeczność szkolną reprezentowali uczniowie z klasy VI A, którzy uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele NNMP w Mińsku Mazowieckim modląc się za Panią Stefanię Sażyńską, jej rodzinę, za żołnierzy Armii Krajowej oraz za harcerzy Szarych Szeregów. Po Mszy Świętej uczniowie złożyli wiązankę na grobie rodziny Sażyńskich i zapalili znicze.
8
NARODOWE CZYTANIE 2020
4 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie 2020. Czytali wszyscy - od pierwszaków po ósmoklasistów. Każda grupa wiekowa zmierzyła się z przygotowanymi wcześniej fragmentami "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Najmłodsi uczniowie wystąpili w rolach Goplany, Skierki i Chochlika. Starsi odwiedzili chatę ubogiej wdowy, wcielając się w role Balladyny, Aliny, Kirkora i Kostryna. Uczniowie klasy VIII A przypomnieli postacie władców i historię korony, którą Lech otrzymał od Trzech Króli. Uczestnicy akcji zadbali o piękne kostiumy i nastrojową muzykę. Było kolorowo, trochę teatralnie i … bardzo literacko.
12
Poradnik „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”
- Bezpieczeństwo
81 rocznica wybuchu II wojny światowej
1 września to nie tylko początek roku szkolnego, ale także rocznica wybuchu II wojny światowej.
II wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku od napaści Niemiec na Polskę. W tym roku obchodzimy 81. rocznicę tego wydarzenia . Po dzień dzisiejszy symbolem tamtych dni jest siedmiodniowa obrona Westerplatte, niewielkiej strażnicy wojskowej i składu broni na Wybrzeżu, czy bohaterska obrona Poczty Gdańskiej oraz wiele innych miejsc, gdzie Polacy walczyli z najeźdźcą.
Z historią II wojny światowej łączą się losy naszych patronów – Stefanii i Stefana Sażyńskich oraz ich synów Czesława, Witolda i Tadeusza, którzy wykazali się ogromnym patriotyzmem oddając swoje życie za wolną Polskę.
Dramat II wojny światowej to nie tylko doświadczenie, czy podręcznikowa lekcja historii, to przestroga dla przyszłych pokoleń.
Procedura organizacji pracy i postępowania prewencyjnego w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce od 1 września 2020 r.
Prosimyo zapoznanie się z procedura organizacji pracy i postępowania prewencyjnego w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce od 1 września 2020 r.
PROCEDURY.docx
Kontakty
- Nazwa szkoły
- Szkoła Podstawowa im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce
- E-mail szkoły
- spniedzialka@op.pl
- Telefon
- (+48) 794 021 304
- Adres szkoły
- Stara Niedziałka, ul. Mazowiecka 154, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poland
Archiwum Aktualności