• Przedszkolne zabawy z Misiem Uszatkiem

• 13.12.2023 16:49
        • W listopadzie Miś Uszatek zatroszczył się o to, aby dzieci wiedziały jak dbać o zdrowie. W grupach odbyły się burze mózgów na temat zdrowia, dzieci próbowały różnych smaków, wzięły udział w zajęciach kulinarnych, a także ochoczo wykonywały ćwiczenia gimnastyczne pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Panie zachęcały dzieci do spożywania zdrowych produktów zbożowych m.in. poprzez naukę rymowanki „Kipi kasza, kipi groch”, dzieci bawiły się różnymi rodzajami kaszy, oglądały różne jej rodzaje.
          Przedszkolaki pamiętały o Misiu Uszatku w dniu święta wszystkich misiów, obejrzały prezentację o historii powstania pluszowego misia, a także przedstawiły Uszatkowi swoje pluszaki, puściły także wodze fantazji projektując dla Misia Uszatka świąteczną piżamkę.
        • Motylki i Biedronki gotują z Kicią Kocią

• 12.12.2023 09:06
        • Wspólnie z Kicią Kocią  przedszkolaki w miesiącu grudniu przygotowały się do pieczenia słodkości.  Najpierw uważnie wysłuchaliśmy bajki pt. „Kicia Kocia gotuje”. Następnie przygotowaliśmy się do pracy pamiętając o higienie i dokładnym umyciu rączek. Poznaliśmy wszystkie magiczne składniki potrzebne do zrobienia ciasteczek i babeczek. Założyliśmy fartuszki i zabraliśmy się do wałkowania ciasta i wykrawania naszych ciasteczek oraz pieczenia babeczek. Było pysznie… Wielkie brawa dla małych kucharzy :):):)
        • Wizyta Świętego Mikołaja

• 11.12.2023 18:35
        • Dnia 6 grudnia do naszych drzwi zapukał niezwykły gość - miał czerwony strój, długą, białą brodę i dzwigał bardzo cięzki worek, a w nim prezenty. Kto to taki? Tak, to Święty Mikołaj!  Każda grupa przygotowała małą muzyczną niespodziankę dla gościa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech długo nie znikał z twarzy dzieciaków.
        • Wycieczka do kina i sali zabaw w Siedlcach z okazji MIKOŁAJEK

• 10.12.2023 09:52
        • 5 GRUDNIA  grupa Biedronek, Pszczółek i 6- latki świętowały  MIKOŁAJKI  uczestnicząc w wycieczce do Siedlec. W kinie dzieci obejrzały spektakl  pt. „Kraina Śpiochów "oraz doskonale  bawiły się w Sali Zabaw Kids Paradaise.  Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości przyjemnego spędzenia czasu. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszej szkoły. Przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.

• Pszczółki i Biedronki w bibliotece

• 05.12.2023 09:42
        • Dzieci 4 i 5 letnie odwiedziły szkolną bibliotekę.  Z tematem spotkania zapoznała przedszkolaków pani Ula, opowiadała dzieciom o  magicznym miejscu. Przyszli czytelnicy oglądali książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci poznały historię pluszowego misia, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.