• Zdrowie na talerzu!

• 14.03.2024 20:56
        • Zdrowo i kolorowo! Pod takim hasłem dzieci z grup 0a i 0b wzięły udział w zajęciach kulinarnych. Dzieci utrwaliły znajomość piramidy żywieniowej i poznały etapy przygotowania kanapki. Z wielką ochotą przeszły do zajęć praktycznych;) Z ulubionych produktów samodzielnie przygotowały kolorowy posiłek . Dzieci wykazały się pomysłowością i starały się, aby ich kanapka była wyjątkowa. Potem oczywiście zjadły je z wielkim apetytem 😊
        • W karnawale Miś Uszatek urządza bale

• 28.02.2024 19:47
        • W kolejnym module projektu „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!” przedszkolaki poznały zwyczaje karnawałowe. Dzieci wysłuchały ilustrowanego opowiadania „Zabawa karnawałowa”, a także obejrzały prezentację  o karnawale w Wenecji. Nie zabrakło zabaw z balonami, błyszczących masek karnawałowych oraz udziału z prawdziwym balu. Aby Miś Uszatek mógł towarzyszyć dzieciom w zabawie przedszkolaki stworzyły dla niego całą masę projektów strojów karnawałowych.
        • Wizyta Pani Pielęgniarki

• 28.02.2024 19:25
        • We wtorek 27 lutego w naszej szkole gościliśmy Panią Asię- pielęgniarkę, która przyjechała do nas specjalnie, żeby opowiedzieć o swojej pracy. Przedszkolaki mogły obejrzeć jak wygląda strój pielęgniarki, poznać narzędzia jakimi posługuje się w pracy oraz porozmawiać o tym co robić, by nie chorować. Pani Asia pokazała dzieciom jak mierzyć temperaturę oraz ciśnienie, jak zabandażować ranę i do czego służy stetoskop. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas.
        • Teatr profilaktyczny "Gang śmieciaków"

• 22.02.2024 19:01
        • Problem dbania o środowisko jest bardzo istotny, a poprawienie codziennych nawyków może znacząco pomóc naszej planecie. Z taką myślą dzieci z grup „0” oraz klas I-III zostawili aktorzy z „Grupy T”, którzy przyjechali do naszej szkoły aż z Torunia. Spektakl „Gang śmieciaków” poruszał temat troski o środowisko, zasady „zero waste”, promowania zdrowego stylu życia, zawierał także elementy profilaktyki uzależnień (alkohol, nikotyna, napoje energetyczne).
        • Kolorowe eksperymenty

• 22.02.2024 18:38
        • Dzieci z grupy 6-latków poznawały świat kolorów poprzez eksperymenty. Przedszkolaki same tworzyły kolory pochodne, a także poznawały właściwości zabarwionych cieczy. Na zajęciach stworzyliśmy tęczę, podziwialiśmy „wodę wędrującą między kubeczkami”, był również eksperyment z efektem wulkanu. Ciekawość poznawcza i szeroko otwarte z wrażenia oczy mówią same za siebie- nasze przedszkolaki to urodzeni badacze.