• Zerówki na zajęciach w szkolnej bibliotece

• 09.10.2023 20:13
        • 4 października grupy Oa i Ob na wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez p. Urszulę Mastalerz ze szkolnej biblioteki. Dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai o misiu i dowiedziały się jak radzić sobie ze słabym sercem. Następnie p. Ula przygotowała prezentacje na temat serca i pogadankę na temat co szkodzi sercu oraz jak o nie zadbać. Podsumowaniem był kurs pierwszej pomocy. Dzieci utrwaliły numer alarmowy 112, przedstawiały scenki, w których dowiedziały się jak rozmawiać z operatorem i co należy zrobić w przypadku osoby poszkodowanej. Na fantomie mogły wykonać masaż serca oraz poćwiczyć pozycję boczną bezpieczną.
          Dziękujemy za tą wspaniałą lekcję!
        • "Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka"

• 09.10.2023 19:10
        • Wraz z początkiem roku szkolnego dzieci ze starszych grup przedszkolnych rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka”. Przedszkolaki poznały postać Misia oraz jego przyjaciół słuchając opowiadań oraz wiersza „Przyjaciele Misia Uszatka”, w sali pojawił się kącik poświęcony bohaterowi opowiadań, jego autorowi i ilustratorowi, a dzieci z zaangażowaniem uczyły się piosenki tytułowej. Postać Misia towarzyszyła dzieciom w poznawaniu budynku szkoły, zasad bezpiecznej zabawy, a także podczas tworzenia kodeksu grupy. Przedszkolaki bawiły się przy piosence „Jedna łapka…”, rysowały misia według instrukcji z wierszyka, z misiami przeliczały i tworzyły. Dowiedziały się co to jest postać fikcyjna i poznały bardzo realne zasady ruchu drogowego.

• Rozpoczynamy przygodę z Kici Kocią - grupa Motylków i Biedronek

• 06.10.2023 15:16
        • W roku szkolnym 2023/2024 grupy Motylki i Biedronki biorą udział w projekcie ogólnopolskim „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.
          Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci. Dzięki realizacji poszczególnych zadań w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki będą miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje. Zrealizowaliśmy już pierwsze zadanie projektu powiązane z treścią książki „Kicia Kocia w przedszkolu”. W naszych salach powstały Kąciki Kici Koci z książeczkami, grami, puzzlami oraz maskotkami głównych bohaterów. Stworzyliśmy kodeksy grupowe, plan dnia w przedszkolu, wykonaliśmy wspólnie portret Kici Koci.

• 22.09.2023 21:47
        • W dniach 21 oraz 22 września dzieci z oddziału przedszkolnego już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątania Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.