• Spotkanie ze strażakiem

• 20.02.2024 09:52
        • W dniu 16.02.2024r. nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Niedziałce strażak p. Karolina Szymańska.  Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze. Dzieci miały też możliwość przymierzenia hełmu i munduru strażackiego. Pani strażak bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci, a także przekazała wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa, za co serdecznie dziękujemy.
        • Mobile planetarium Orbitek - warsztaty dla dzieci

• 15.02.2024 10:02
        • W poniedziałek 12.02.24r. przedszkolaki odbyły niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Mobilne Planetarium Orbitek to niezastąpione narzędzie dydaktyczne dla młodszych i starszych. We wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły, która stanowiła namiastkę kosmosu odbył się ,,Kosmiczny seans,,. Dzieci dowiedziały się, jak powstało Słońce  oraz Układ Słoneczny, poznały nazwy i kolejność planet, wylądowały na Księżycu oraz nauczyły się odnaleźć Północ za pomocą Gwiazdy Polarnej. Planetarium wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji i nie zapomnianych przeżyć.

• 13.02.2024 16:06
        • W tym tygodniu przedszkolaki ze wszystkich grup  wiekowych wzięły udział w obchodach  Dnia Bezpiecznego Internetu, który jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwianie ich na  zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Przedszkolaki poprzez zabawy i flimy edukacyjne poznały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu, dowiedziały się co to jest sieć internetowa i do czego służy.  Mamy nadzieję, że przybliżenie tej tematyki przyniosą pożądane efekty i  dzieci z rozwagą będą korzystać z Internetu.
        • Miś Uszatek uczy nas jak mija czas!

• 08.02.2024 20:46
        • W styczniu przedszkolaki w towarzystwie Misia Uszatka ćwiczyły piękną wymowę. Dmuchanie piórek, balonów, naśladowanie odgłosów zwierząt to przykłady zabaw, dzięki którym wspieramy rozwój mowy. Dzieci w formie zabaw muzyczno-ruchowych utrwalały nazwy pór roku, miesięcy, dni tygodnia. Rozmawialiśmy dużo o zegarach, o tym jak upływ czasu zmienia nas i nasze otoczenie. Tworzyliśmy własne improwizacje muzyczne na instrumentach, a także ćwiczyliśmy grę znanych melodii.

• Podsumowanie szkolnego konkursu ,,Ile waży św. Mikołaj?"

• 06.02.2024 09:10
        • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w zbiórce bilonu na konkurs charytatywny „Ile waży Święty Mikołaj? organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. W tym roku udało się nam zebrać 335,69zł, zatem nasz Mikołaj waży  11 kg !!!!
          Wszystkim dziękujemy za wsparcie!!!