• Ważna sprawa - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 21.11.2023 13:35
        • 20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia wszystkie dzieci i nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. We wszystkich grupach odbyły się tematyczne zajęcia. Na koniec połączyliśmy nasze siły i wykonaliśmy pamiątkową fotografię.
        • Magiczne rysunki, czyli malowanie w mleku - Motylki

• 21.11.2023 07:39
        • Dzieci z grupy Motylki miały okazję malować na mleku. Do eksperymentu  wykorzystaliśmy barwniki spożywcze, mleko, płyn do mycia naczyń i patyczki kosmetyczne. Dzieci obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Przedszkolaki były zachwycone efektem końcowym.
        • Zerówki w szkolnej bibliotece

• 15.11.2023 20:09
        • W tym tygodniu grupy Oa i Ob realizują temat związany z książkami. W związku z tym wybrały się do szkolnej biblioteki, gdzie dokładniej przyjrzały się jej funkcjonowaniu. Pani Ula przywitała dzieci uśmiechem i zaprosiła do swojego królestwa. Omówiła jak wygląda biblioteka, jakie zasady w niej panują i jak można spędzić w niej czas. Pokazała dzieciom w jaki sposób wypożyczyć książkę i jak stać się czytelnikiem. Na koniec spotkania dzieci wybrały książki, które będą czytać podczas poobiedniego odpoczynku.
        • Kicia Kocia sprząta

• 14.11.2023 08:05
        • W ramach projektu Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy grupa Motylki i Biedronki  rozmawiały o sprzątaniu. Najpierw uważnie wysłuchaliśmy bajeczki pt. „Kicia Kocia sprząta”. Zajęcia rozpoczęły się od sprzątania w sali, dzieci uczyły się prać, zawieszać oraz prasować ubranka, odkurzać, zmiatać podłogę.  W danym tygodniu  były wyznaczone osoby ,,dyżurni”, dbający o kąciki w sali.  Dzieci wykonały prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym. Od dziś domowe porządki nie będą nam straszne:)
        • Sensoryka w grupie Pszczółek i Biedronek

• 14.11.2023 07:32
        • Zabawy sensoryczne i sensoplastyczne mają za zadanie dostarczać dzieciom różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów i poszerzać świat jego doznań. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach w których za pomocą dotyku, smaku i zapachu poznają świat.