• Andrzejkowe wróżby

• 01.12.2023 18:27
        • Wróżby andrzejkowe w przedszkolu to nie tylko atrakcyjny sposób na spędzenie czasu czy integrację grupy, ale również okazja do zapoznania najmłodszych z tradycjami i obrzędami ludowymi. Lanie wosku, wróżby, układanie butów- to aktywności, które wzbudziły w zerówkowiczach ogrom emocji. Wszystkie wróżby były pomyślne, a więc trzymamy kciuki aby się spełniły.

• 30.11.2023 09:38

• Doświadczamy...

• 28.11.2023 19:02
        • „Powiedz mi, a zapomnę,
          pokaż mi, a zapamiętam,
          pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
          Już starożytni uczeni dowodzili, że człowiek najskuteczniej uczy się przez doświadczanie. Kierowani tą ideą zerówkowicze przeprowadzali zabawy badawcze. Emocje, jakie towarzyszą samodzielnemu zdobywaniu wiedzy, wyciąganiu wniosków i chęci poznawania otaczającego świata są niezastąpione. Doświadczenia prowokują do zadawania pytań, są nie tylko świet(l)ną zabawą, ale także cenną nauką.
        • Bezpieczny przedszkolak

• 28.11.2023 18:37
        • 27 listopada dzieci ze starszych grup przedszkolnych wzięły udział w Pikniku Bezpieczeństwa, gdzie w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” odbyły zajęcia profilaktyczne prowadzone przez policjantów oraz pracowników WORD.
          Przedszkolaki miały okazję skorzystać z wielu zorganizowanych aktywności, a także wykazać się wiedzą
          o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na zakończenie zajęć otrzymały drobne upominki.