• WITAMY NA STRONIE
          SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. RODZINY SAŻYŃSKICH
          W STAREJ NIEDZIAŁCE

Funkcję dyrektora sprawuje Agnieszka Natorff-Gałka.
          W szkole zatrudnionych jest 33 nauczycieli w tym psycholog, pedagog, logopeda, bibliotekarz, pracownik administracji i  9 pracowników obsługi.

Placówka oferuje szereg zajęć dodatkowych, kół zainteresowań:

- zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze,

-zajęcia korekcyjno- kompensacyjne,

koła zainteresowań

-zajęcia logopedyczne, zajęcia biblioteczne, zajęcia sportowe,

- gimnastyka korekcyjna.

Uczniowie uczęszczający do naszej szkoły objęci są opieką: psychologa, pedagoga, stomatologa, logopedy, pielęgniarki.

Uczniowie klasy  IV  borą udział w zajęciach basenowych.
          Dzieci objęte są dożywianiem.

Szkoła oferuje dowozy.

Baza szkoły:

- sale wyposażone w tablice interaktywne, projektory, ekrany multimedialne

- pracownia komputerowa wyposażona w 20 stanowisk,

- sala do gimnastyki korekcyjnej, sala zabaw,  sala gimnastyczna, siłownia,

- gabinet logopedy,

- kompleks boisk ORLIK: boisko do piłki nożnej, piłki siatkowej i koszykowej,

siłowna napowietrzna

- biblioteka wyposażona w czytelnię i wypożyczalnię, w której znajduje się 1, księgozbiór biblioteki liczy ponad 5000 tysięcy woluminów, prenumerowanych jest 7 tytułów periodyków.

- place zabaw.

Szkoła realizuje szereg programów:

"Program dla szkół", „Przyjaciele Puchatka”, „Trzymaj formę”, czytające szkoły kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, „Akwarium z klasą”, Dzień Bezpiecznego Internetu, „PoczytajMY”, „Żyj smacznie i zdrowo”, „Śniadanie daje moc”, „Porcja pozytywnej energii”, „Klub scrabble”, „Klub gi".

Ponadto nasza placówka realizuje projekty:

projekt TOC, „Piktografia- gramy w piktogramy”, projekt "Lepsza szkoła",

projekty edukacyjne.

Szkoła współpracuje z:

Gminnym Klubem Sportowym „Diagram”- uczniowie biorą udział w cyklu rozgrywek warcabowych Grand Prix Mazowsza w Warcabach. Szkolne Koło LOP współpracuje ze Studenckim Wolontariatem Projektor Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego w Siedlcach, Centrum Zoologiczno-Wędkarskim, Nadleśnictwem Mińsk Mazowiecki, Domem Pomocy Społecznej „Jedlina”.

Szkoła realizuje szereg imprez o charakterze lokalnym oraz ogólnopolskim – spotkania autorskie, Pikniki Rodzinne, bale choinkowe, apele, przedstawienia, jak również akcje charytatywne – zbiórka zakrętek, baterii, makulatury, telefonów komórkowych. W szkole odbywa się wiele imprez, konkursów, happeningów, akcji flash mob.