• ORIENTACJA ZAWODOWA UCZNIÓW

• Gość specjalny w klasie VIII
        16 października 2023 roku
      • W poniedziałek 16.10.2023 roku uczniowie klasy VIII wzięli udział w spotkaniu
        z żołnierzem panem Jackiem Wiakiem, który zapoznał młodzież z warunkami służby
        w wojsku.

Pan Wiak omówił zajęcia i czynności, a także warunki w jakich odbywa się służba. Przedstawił rodzaje wojsk, stopnie wojskowe, ścieżki kariery w wojsku .

Wojsko Polskie prowadzi wiele misji zagranicznych. Są to operacje pokojowe, obserwacyjne, humanitarne, stabilizacyjne i pokojowe. Pan Wiak brał udział
        w misjach w Afganistanie, Libanie, Kosowie i Bośni.

Nasz gość przybył z ekwipunkiem niezbędnym dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań, zaprezentował swój mundur.

Pan Wiak z wielką pasją opowiadał o wykonywanych obowiązkach żołnierzy,
        o tym, że nie tylko  bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami ojczyzny.

Spotkanie odbyło się w ramach orientacji zawodowej w klasie VIII, której celem jest wstępne zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy.

Dziękujemy Panu Jackowi

za niecodzienną lekcję,

za czas poświęcony dzieciom

i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest służba żołnierska.

• Pedagog szkolny

Dorota Kamela