• Zajęcia w roku szkolnym 2022/2023

• 09.05.2023 17:36
      • Zajęcia w roku szkolnym 2022/2023
      • Szkoła Podstawowa im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2022/2023 zrealizowała wszystkie zadania wynikające z udziału w programie Aktywna Tablica.  Wykorzystywaliśmy TIK na zajęciach edukacyjnych w każdym oddziale szkoły, biorącym udział w programie. Przedstawiliśmy sprawozdanie z realizacji założeń programowych dla organu prowadzącego.

Podczas pracy z wykorzystaniem narzędzi TIK wykorzystano takie sposoby jak:

- pisanie i rysowanie na tablicy, tablecie, telefonie kom. (nauczyciel i uczniowie),

- wyświetlanie filmów, zdjęć, obrazów graficznych, które mogą stanowić tło do notatek i rysunków np. uzupełniających wyświetlane obrazy,

- korzystanie z zasobów Internetu w czasie rzeczywistym,

- przygotowanie gotowego scenariusza lekcji z teorią, ćwiczeniami praktycznym i multimedialnymi materiałami uzupełniającymi temat co miało wpływ na dynamikę lekcji i lepsze wykorzystanie czasu,

- wykorzystywanie na lekcji ćwiczeń interaktywnych przygotowanych samodzielnie przez nauczyciela lub wykorzystanie już istniejących dobranych odpowiednio do poziomu uczniów w klasie co miało wpływ na dobór ćwiczeń do potrzeb poszczególnych uczniów i pozwoliło na zaangażowanie uczniów zdolnych jak i tych z trudnościami w nauce.

Wnioski z pracy w projekcie:

- wzbogacenie placówki o sprzęt komputerowy oraz pakiety multimedialne,

- uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej szkoły,

- podniesienie kompetencji informatycznych nauczycieli,

- zwiększenie motywacji uczniów do nauki,

- wizualizacja nauczania ułatwia zapamiętywanie poznanych treści i podnosi kompetencje uczniów.