• Pomponiki

• 06.05.2024 16:12
      • Zajęcia kreatywne na świetlicy.
      • W dzisiejszych czasach, kiedy technologia coraz bardziej zdominowała nasze życie, warto od czasu do czasu sięgnąć po proste, ręczne zajęcia, które nie tylko rozwijają kreatywność, ale także pozwalają na odprężenie się i oderwanie od ekranów. Jedną z takich aktywności, która cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, są zajęcia tworzenia pomponów z wełny. Dzięki rodzicom uczniów mogliśmy zakupić zestaw do robienia pomponów oraz włóczki wełny.

Z pozoru banalna czynność, jaką jest robienie pomponów, okazała się dla dzieci niezwykle satysfakcjonująca i rozwijająca. Proces tworzenia pomponów angażuje zarówno zdolności manualne, jak i kreatywne myślenie. Dzieci mają okazję do eksperymentowania z różnymi kolorami i teksturami wełny, co pobudza ich zmysł estetyczny i rozwija wyobraźnię.