• Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?

• 22.05.2023 11:57
      • Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych
      • To trudne pytanie, zwłaszcza w dobie wszechobecnych mediów, porozumiewania się za pomocą sms, komunikatorów. Aby pomóc uczniom zrozumieć siebie i innych, odnaleźć się w świecie emocji, w klasie III i IV został zrealizowany program Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”. Podczas 10 zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest empatia, jakie mamy granice i jak o nie zadbać, jak dbać o poczucie własnej wartości, czy krytyka jest zła i czemu służy, jak rozwiązywać konflikty i czym są głaski. Uczniowie podczas zajęć działali indywidualnie i zespołowo, pracowali nad asertywną i konstruktywną komunikacją, a także wzięli udział w ćwiczeniach pomagających w regulacji emocji. Udział w projekcie uatrakcyjnił zajęcia świetlicowe, pozwolił uczniom lepiej rozumieć siebie oraz innych. Wzmocnił poczucie własnej wartości, a także uważność.

Projekt zrealizowała Urszula Mastalerz