• 22.02.2022 15:32
      • Zajęcia profilaktyczne
      • Tradycyjnie świetlica włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Zajęcia „Poznaj bezpieczny internet” odbywły się w formie warsztatów dla dzieci. Oparte były na scenariuszu rekomendowanym przez Ministerstwo Edukacji i oparte są o fabułę projektu edukacyjnego Sieciaki.pl. Śledząc walkę drużyny Sieciaków ze złymi Sieciuchami: Kłamaczem, Bełkotem, Kradziejem i Śmieciuchem, uczniowie poznali podstawowe zagrożenia online, jak cyberprzemoc, nadużywanie sieci, kontakty z obcymi osobami oraz zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci stworzyły indywidualne plakaty z mapami prawidłowego zachowania w sieci.
        Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem serii kreskówek poprowadzi autor projektu Sieciaki - Łukasz Wojtasik oraz "Owce w sieci".