• Integrowanie przez kodowanie

• 17.02.2022 16:19
      • "Kodowanie na dywanie"

Zabawy w kodowanie bez komputera to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu w świetlicy. Dziecko nie tylko będzie świetnie się bawić, ale przy okazji nauczy się czegoś nowego. Umiejętności logicznego myślenia, analizowania, formułowania poleceń są niezwykle przydatne na co dzień. Dzięki matom do kodowania oraz różnego rodzaju kartonikom oraz kolorowym  kubkom dzieci wykonują zadania wymagające wyobraźni i kreatywności.

Zajęcia z kodowania mają duze znaczenie w profilaktyce zachowań niepożądanych. Pozwalają dzieciom integrować się w grupie, uczą pokonywania trudności oraz wiary we własne siły. Świetnie integrują grupę, pozwalają uwierzyć we własne siły oraz wymagają  stosowania wzajemnego wsparcia w rozwiązywaniu problemów.

Galeria zdjęć:

Polecamy zabawy z kodowaniem: