• Motylki i Biedronki wyruszają w kosmiczną podróż z Kici Kocią

• 09.05.2024 16:32
        • W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy Motylków i Biedronek  realizowały zajęcia dotyczące kosmosu. Dzieci poznały kolejną przygodę „Koci Kici w kosmosie" w ramach realizowanego projektu edukacyjnego. Dowiedziały się, że w kosmosie są różne planety i można tam dolecieć rakietą, a Pan Astronauta ma specjalny kombinezon. Przekonały się też, jak można zamknąć kosmos w słoiku i policzyć gwiazdy na niebie.  Była to fantastyczna przygoda.

• 06.05.2024 18:03
        • Przedszkolaki ze Starej Niedziałki kochają naszą planetę i dają tego wyraz corocznym świętowaniem Dnia Ziemi. W tym roku oprócz tradycyjnego przemarszu po terenie szkolnym  były wspólne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Włączyliśmy się również akcję „Posadź drzewo z leśnikami” organizowaną przez Lasy Państwowe i posadziliśmy na terenie szkoły młode drzewka. Dzieci z wdzięcznością za piękne sadzonki wykonały dla leśników laurki.
        • Dziwne sprawy Uszatka. Czy ekologia to zagadka?

• 06.05.2024 17:00

• W kwietniu Miś Uszatek towarzyszył przedszkolakom w realizacji zadań proekologicznych.
          Dzieci utrwalały zasady segregacji odpadów, odkrywały tajniki recyklingu, a nawet same tworzyły ekozabawki.
          Wspólnie z Misiem przedszkolaki wykonały plakat „Czysta ziemia” oraz zasadziły na terenie szkoły młode drzewa.